Dječji karneval  u Balama Novosti

Dječji karneval u Balama

09.02.2016

Dječja karnevalska povorka je tradicionalni karnevalski događaj u kojem sudjeluju najmlađe generacije iz dječjih vrtića i osnovnih škola Općine Bale. Veliki broj mališana u raznobojnoj maškaranoj povorci preplavi su Rovinjsku ulicu i Trg la Musa u Balama. Sudilo se Pustu i zapaljen je jer tokom godine nije ispunio očekivanja djece.

Maškarani klinci su garancija i obećanje da karnevalska tradicija nikada neće nestati na ovim prostorima.

Bezbrojni likovi iz bajki i najljepša stvorenja iz mašte  koja su toga su dana bili glavna atrakcija, nagrađeni su prigodnim darovima od strane Općine Bale.

Tom prigodom Općina Bale kao pokrovitelj manifestacije zahvaljuje se učesnicima, odgojiteljicama dječjih vrtića „Neven“ i“ Naridola“,učiteljicama osnovnih škola „Jurja Dobrile“ i „Bernardo Benussi“, svim marljivim roditeljima i posebno udruzi „Vita“ koja je unijela duh karnevala među mališanima izuzetnom dobrom organizacijom.