Svečano obilježen Dan općine Bale

05.05.2017

U petak je službeno obilježen Dana općine Bale i baljanskog zaštitnika, blaženog Julijana.

Svečanost je održana u palači Bembo, a tom su prilikom uručena priznanja zaslužnim građanima i  udrugama. Povelju Općine iz ruku načelnika Edija Pastrovicchija ove su godine dobili dr.sc. Sandro Cergna-za izradu rječnika baljanskog dijalekta i izniman doprinos u očuvanju kulturne i povijesne baštine Bala, UDRUGA „EIA”- za vrijedan doprinos u promicanju zaštite prirode i promidžbu Bala kroz fotografije i UDRUGA „VITA”- za sudjelovanje u organizaciji manifestacija i uključivanje mladih u društvene aktivnosti. Svečanost je upriličila Klapa Castrum Vallis a za zabavni dio pobrinula se već tradicionalno ekipa iz Istra Inspirit.

Dani Općine (LINK)