Službeno priopćenje sa 06-2016. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

ISTARSKA ŽUPANIJAOPĆINA BALE
OPĆINSKO VIJEĆE
Bale, 30. studeni 2016. godine

Na temelju članka 86. Poslovnika Općinskog vijeća Općine Bale (Službeni glasnik br.05/09 i 02/13) Predsjenik Općinskog vijeća Općine Bale donosi

SLUŽBENO PRIOPĆENJE

Sa 06-2016. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

Sjednica je održana dana 29.11.2016.godine u sjedištu Općine Bale, Trg Tomaso Bembo 1, sa početkom u 18,00 sati.

Sjednici je prisustvovalo 9 od 11 vijećnika, načelnik, zamjenik načelnika, djelatnice JUO općine Bale, te predstavnik tvrtke Modus d.o.o.

Na početku sjednice utvrđen je Dnevni red sjednice sa ukupno 11. točaka, a na samom početku sjednice prihvaćen je Zapisnik sa 05-2016. sjednice Općinskog vijeća.

Općinsko vijeće je u prvom čitanju razmatralo Prve izmjene i dopune proračuna za 2016.godinu, te prijedlog Proračuna Općine Bale za 2017.godinu, s projekcijom za 2018. i 2019.godinu.

Po sprovedenom javnom natječaju, donijeta je Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za kupnju nekretnina.

Donijeta je Odluka o najpovoljnijim natjecateljima, a po sprovedenom javnom natječaju za osnivanje prava gradnje, a odnosi se na parcele „za jednu kunu“ u području Grote.

Donijeta je Odluka o donošenju Urbanističkog plana uređenja naselja Čubani.

U nastavku sjednice, vijećnici su primili na znanje informaciju o dodjeli stipendije, te informaciju o Ugovoru, odnosno Sporazumu, a odnose se na odnose između Općine Bale i Istarske županije po pitanju financiranja izgradnje ŽCGO Kaštijun i Opće bolnice u Puli.

Budući se planira proširenje mjesnog groblja u Balama, početkom 2017.godine, pokrenuta je inicijativa o izboru naziva mjesnog groblja.

Predsjednik Općinskog vijeća
Vedran Šetić