Službeno priopćenje sa 6-2015. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

OPĆINA BALE
OPĆINSKO VIJEĆE
Bale, 17. lipnja 2015. godine

Na temelju članka 86. Poslovnika Općinskog vijeća Općine Bale (Službeni glasnik br.05/09 i 02/13) Predsjenik Općinskog vijeća Općine Bale donosi

SLUŽBENO PRIOPĆENJE sa 6-2015. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

Sjednica je održana dana 16.06.2015.godine u sjedištu Općine Bale, Trg Tomaso Bembo 1, sa početkom u 18,00 sati.
Sjednici je prisustvovalo 6 od 11 vijećnika, načelnik, zamjenik načelnika, pročelnica, te djelatnica JUO općine Bale.
Na početku sjednice utvrđen je Dnevni red sjednice sa ukupno 12. točaka, a na samom početku sjednice prihvaćen je Zapisnik sa 5-2015. sjednice Općinskog vijeća.
Donijete su Odluke o najpovoljnijim ponudama u postupku prodaje nekretnina u vlasništvu Općine Bale, na osnovu sprovedenih javnih natječaja. Prodane su ukupno četri nekretnine, te su prihvačene ponude fizičkih osoba za zamjenu privatnih nekretnina s općinskim nekretninama.
Donesen je Zaključak o davanju suglasnosti na Odluku o najpovoljnijoj ponudi za pravo gradnje. Po sprovedenom javnom natječaju dodjeljene su dvije građevinske čestice na Grotama, tzv. parcele za „jednu kunu“.
Donesena je Odluka o izmjeni i dopuni Odluke o izradi Urbanističkog plana uređenja  TP1 Skvačota.
Donesena je Odluka o dopuni Odluke o izradi Urbanističkog plana uređenja  TP1 Stancije Meneghetti.
Također, donesena je Odluka o izradi Urbanističkog plana uređenja naselja Čubani.
Općinsko vijeće je donijelo Odluku o dozvoljenom prekoračenju najviše dopuštene razine buke. Navedenom odlukom određuju se područja gdje postoji mogućnost prekoračenja dopuštnih razina buke, razlozi dozvoljenog prekoračenja istog, te putovi dolaska i odlaska sudionika događaja.
Donesen je i Plan manifestacija za 2015.godinu, a kojim se za potrebe održavanja navedenih manifestacija dozvoljava prekoračenje dopuštene razine buke. Plan manifestacija sadržava naziv manifestacije, te datum, vrijeme i mjesto održavanja manifestacije.
Općinsko vijeće donijelo je Rješenje o razrješenju i imenovanju predsjednika Komisije za provedbu natječaja za raspolaganje nekretninama u vlasništvu Općine Bale.
Donesena je i Odluka o ukidanju svojstva javnog dobra u općoj uporabi i to za jednu nekretninu.

Predsjednik Općinskog vijeća
Vedran Šetić