Službeno priopćenje sa 03-2016. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

OPĆINA BALE
OPĆINSKO VIJEĆE
Bale, 25. svibnja 2016. godine

Na temelju članka 86. Poslovnika Općinskog vijeća Općine Bale (Službeni glasnik br.05/09 i 02/13) Predsjenik Općinskog vijeća Općine Bale donosi

Službeno priopćenje sa 03-2016. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

Sjednica je održana dana 24.05.2016.godine u sjedištu Općine Bale, Trg Tomaso Bembo 1, sa početkom u 18,00 sati.
Sjednici je prisustvovalo 8 od 11 vijećnika, načelnik, zamjenik načelnika, pročelnica, djelatnica JUO općine Bale, te predstavnik tvrtke Novi urbanizam.
Na početku sjednice utvrđen je Dnevni red sjednice sa ukupno 15. točaka, a na samom početku sjednice prihvaćen je Zapisnik sa 02-2016. sjednice Općinskog vijeća.
Vijeće je donijelo Riješenje o prestanku mandata vijećnici na njen zahtjev, te se je odma donijelo i Riješenje o verifikaciji mandata viječniku koji će je zamijeniti. Iz razloga zamjene viječnika donijeto je i Riješenje o razriješenju i imenovanju predsjednika Komisije za izbor i imenovanje.
Donijet je Godišnji izvještaj o izvršenju proračuna Općine Bale i Izvještaj o izvršenju Programa, sve za 2015.godinu.
Po sprovedenom javnom natječaju, donijeta je Odluka o odabiru najpovoljnije ponude za kupnju nekretnina. Nadalje, donijeta je Odluka o prodaji nekretnina putem javnog natječaja. Obje Odluke su donesene na osnovu zahtjeva građana.
Općinsko vijeće donijelo je i Odluku o poništenju Odluke o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja za pravo gradnje. Ista Odluka donesena je pošto su građani samoinicjativno odustali od istoga.
Donijeta je i Odluka o odvodnji otpadnih voda na području Općine Bale.
Izvršeno je usklađenje Prostornog plana Općine Bale sa Zakonom o prostornom uređenju.
Donijeta je Odluka o izmjenama i dopunama Detaljnog plana uređenja područja Grote.
Općinsko vijeće donijelo je Izvješće o stanju u prostoru Općine Bale za period 2006-2016.g.
Donijeta je Odluka o određivanju poslova prijevoza pokojnika koji se financiraju iz Proračuna Općine Bale.
Donijeto je Rješenje o razrješenju i imenovanju člana Vijeća za davanje koncesijskih odobrenja.
Na zahtjev zakupoprimaca donijeta je Odluka o raskidu ugovora, te Odluka o djelomičnom raskidu ugovora o zakupu poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države.

Predsjednik Općinskog vijeća
Vedran Šetić