Službeno priopćenje sa 10-2015. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

OPĆINA BALE
OPĆINSKO VIJEĆE
Bale, 23. prosinca 2015. godine

Na temelju članka 86. Poslovnika Općinskog vijeća Općine Bale (Službeni glasnik br.05/09 i 02/13) Predsjenik Općinskog vijeća Općine Bale donosi

SLUŽBENO PRIOPĆENJE
Sa 10-2015. Sjednice Općinskog vijeća Općine Bale

Sjednica je održana dana 17.12.2015.godine u sjedištu Općine Bale, Trg Tomaso Bembo 1, sa početkom u 18,00 sati.
Sjednici je prisustvovalo 8 od 11 vijećnika, načelnik, zamjenik načelnika, pročelnica, te  djelatnice JUO općine Bale.
Na početku sjednice utvrđen je Dnevni red sjednice sa ukupno 10. točaka, a na samom početku sjednice prihvaćen je Zapisnik sa 9-2015. sjednice Općinskog vijeća.
Općinsko vijeće je nakon sprovedene rasprave donijelo Prve izmjename i dopune Proračuna Općine Bale za 2015.godinu u iznosu od 13.170.000,00 kuna.
Donesen je i Proračun Općine Bale za 2016.godinu u iznosu od 15.630.000,00 kuna, s projekcijama Proračuna za 2017. i 2018. godinu.
Donijeta je Odluka o otpisu potraživanja, na osnovu koje su se otpisala nenaplativa  porezna potraživanja Općine.
Općinsko vijeće donijelo je Odluku o donošenju Urbanističkog plana uređenja naselja Černibjek. Prije samog donošenja Odluke sprovedena je javna rasprava u kojoj se javnost upoznala sa prijedlogom  UPU Černibjek.
Na osnovu sprovedenog javnog natječaja donesena je Odluka o odabiru najpovoljnijeg ponuditelja, na osnovu koje se je izvršila prodaja nekretnina, te je izvršena i zamjena nekretnina.
Općinsko vijeće donijelo je Odluku o osnivanju i pristupanju Općine Bale udruzi Lokalna akcijska grupa u ribarstvu, koja je osnovana zajedno sa susjednim gradovima i općinama, a u svrhu razvoja ribarstva.
Načelnik je upoznao Vijećnike o darivanju djece i potrebitih povodom božićnih i novogodišnjih blagdana.
Donijeta je Odluka o smanjenju zakupnine poslovnog prostora za određenu djelatnost.
Donijeta je Odluka o ograničenju i zabrani građevinskih radova tijekom turističke sezone, a odnosi se na zabranu radova u 7. i 8. mjesecu unutar područja obuhvata UPU –a San Polo Colone Paravia i Stancije Meneghetti.

Predsjednik Općinskog vijeća
Vedran Šetić