Kickboxing prvenstvo Istarske županije Novosti

16.04.2015

Kickboxing prvenstvo Istarske županije održano u Sportskoj dvorani u Balama
Marko Opšivač iz Bala županijski prvak u light contactu za 2013. godinu

Kickboxing prvenstvo Istarske županije u disciplinama semi contact (point fighting) i light contact za sve uzraste prema WAKO pravilima, održano je protekle subote, 2. veljače 2013., u Sportskoj dvorani u Balama.
Marko Opšivač iz Bala, (Budokai klub "Lav" Bale) višestruki svjetski prvak postao je i županijski prvak u light contactu za 2013. godinu u kategoriji  seniori -79 kg, pobijedivši u svim 4 borbama.

Na županijskom prvenstvu nastupilo je 203 natjecatelja iz osam klubova, članova KBSIŽ-a (KBK "Budokai" Rovinj-Bale, KBK "Budokai Labin" Labin, KBK "Buje" Buje, KBK "Lav" Medulin, KBK "Lav" Pula, KBK "Planet sport" Pula, KBK "Predator" Pazin i KBK "Trojan Istra" Pula).
Borbe su se odvijale na dva borilišta prema predviđenoj satnici. Sudili su licencirani suci Hrvatskog Kickboxing Saveza, svi iz klubova članova KBSIŽ-a: Rudolf Oliva, Kristijan Cetina, Elvis Kubaj, Višnja Faraguna, Andraš Đuraki, Ardiana Kajtazi, Ramon Tumbas, Alen Muminčehaić, Dragan Ljuboja, Sabahudin Smajlagić.