Otvoren 2.Festival starih zanata 2024 - Bale - Valle Novosti

Otvoren 2.Festival starih zanata 2024 - Bale - Valle

09.06.2024

Program otvorenja sastavili su i režirali Milan Medak, sveučilišni dramski pedagog i prof. Sanja Lađarević, d.i.a. dramski pedagog, a u vođenju im se pridružila i Romina Kuharić historyteller.

Program je otvorio zbor Udruga Umirovljenika Bale koji je otpjevao hrvatsku, istarsku i baljansku himnu.

Nakon himni prisutnima se obratio načelnik Bala te organizatorice festivala Sanja Stojić i Dina Ivas, a potom je uslijedio nastup naših mališana iz Dječji vrtić Neven Rovinj i Tdv-Gii "Naridola" Rovinj-Rovigno te folklorne skupine Zajednice talijana Bale - Comunità degli italiani Valle

Učenica TOŠ Bernardo Benussi Rovigno Noemi Palaziol recitirala je pjesmu Viktorie Krajcar „Girovagando per le cale de Vale“ dok je na kraju prof. Milan Medak na čakavskom izveo Zidarski sonet Danijela Načinovića, a sve to uz istovremenu demonstraciju izrade starih zanata i tjestenine.

Sa nama su na otvorenju festivala bili i dogradonačelnik Grad Popovača Lovro Miklaužić sa svojim suradnicima.

Bogat program sa 40 izlagača obogaćen je i nastupom izvođača istarske autohtone glazbe VEJA + SviVan.