PRIJEM ZA OPŠIVAČA, SVJETSKOG PRVAKA IZ BALA Novosti

PRIJEM ZA OPŠIVAČA, SVJETSKOG PRVAKA IZ BALA

16.04.2015

Marka Opšivača, novog svjetskog juniorskog prvaka u disclipini light contact do 74 kilograma, koji se tom titulom okitio na svjetskom kickboxing prvenstvu održanom proteklog tjedna u Bratislavi, primio je jučer baljanski načelnik Edi Pastrovicchio.

Izbornik Pero Mišković osvrnuo se tom prilikom na prvenstvo i naglasio da je to bila jedna od najtežih borbi, ne samo za Marka, već i za njega kao trenera. Konkurencija je u Bratislavi bila izuzetno jaka, a borba je bila odlična. Marko je dao sve od sebe i upravo je to ono što čini ovu pobjedu velikom, rekao je Mišković.

Na prvenstvu  u Bratislavi nastupilo je više od dvije tisuće boraca iz 50 država što ga svrstava u jedno od najjačih do sada održanih. Tim je i uspjeh Opšivača, u čijoj se kategoriji za titulu najboljeg borilo 22 natjecatelja, veći.

Punih je šest mjeseci pred prvenstvo, kaže Opšivač, trenirao dva puta dnevno, a u finalnoj borbi, u kojoj je pobijedio Rusa Igora Isakova, presudila je jačina njegovih udaraca.

''Biti svjetski prvak neopisivi je osjećaj" , zaključio je.

Pastrovicchio je čestitao Opšivaču i naglasio da je za jednu malu općinu poput Bala ovo velik uspjeh. Općina je klubu donirala tri tisuće kuna kako bi pokrila troškove puta i natjecanja, a načelnik je obećao da će i dalje financijski podupirati Budokai klub i sve sportske aktivnosti kao vrlo bitne za razvoj mladih.

Marko Opšivač rođen je 1995., član je Budokai kluba Bale- Rovinj, a dosad se okitio nizom medalja. Između ostalog bio je i svjetski kadetski prvak u kickboxing kategoriji do 69 kilograma; piše za Glas Istre Mihaela Medić.