Prijem za Vanesu Šuta – učenica s višestrukim uspjesima na međunarodnim i državnim natjecanjima Novosti

12.07.2024

Danas su načelnik Općine Bale, Edi Pastrovicchio i pročelnica Jedinstvenog upravnog odjela, Irina Gobbato, primili sumještanku Vanesu Šuta, učenicu 3. razreda Strukovne škole Eugena Kumičića Rovinj, koja je na međunarodnim i državnim natjecanjima osvojila odličja, i to:

Na državnom natjecanju “Kamelija kup”, održan u  Osijeku od 21. do 24. 11. 2023. osvojila je medalje u sve tri ugostiteljske discipline:

1.mjesto - posluživanje menija
2. mjesto - baristi
3. mjesto - sljubljivanje vina i jela

Na međunarodnom gastronomskom natjecanju “Bartolomeo Scappi”, održano od 22. do 25. travnja 2024. u mjestu Castel San Pietro Terme (Emilia Romagna), sudjelovale su škole iz Barcelone (Španjolska), Roterdama (Nizozemska), Beča (Austrija), Vallette (Malta), Ventspilsa (Latvija), osam škola iz Italije, te naša škola kao jedini predstavnik iz Hrvatske, Vanesa Šuta osvojila je brončanu medalju u disciplini pripreme barskih mješavina.

Na Državnom natjecanju učenika strukovnih škola u Zagrebu - WorldSkills Croatia 2024., održano od 13. do 15.5. 2024.  u disciplini Ugostiteljsko posluživanje osvojila je brončanu medalju.

Načelnik i pročelnica su joj čestitali na izvrsnim rezultatima i tom prilikom uručili joj nagradu od 100,00 eura uz želje za daljnje uspjehe u svom radu.