Redoviti pregled i čišćenje dimnjaka i ložišta – OBAVIJEST - SVIMA Novosti

OPĆINA BALE -COMUNE DI VALLE

Redoviti pregled i čišćenje dimnjaka i ložišta – OBAVIJEST - SVIMA

Poštovani,

Obavještavamo Vas da redovni dimnjačarski radovi za kućanstva i višestambene objekte za mještane Općine Bale-Valle je planirano započeti u drugoj polovici mjeseca listopada (počevši od dana 17.10.2024. godine).

Redovne dimnjačarske usluge vrše se sukladno Odluci o davanju koncesije za obavljanje komunalne djelatnosti dimnjačarskih poslova na području Općine Bale.

Korisnici usluga obvezni su voditi brigu o redovitom kontroliranju i čišćenju dimnjaka, ložišta i uređaja za loženje, a o održavanju istih moraju posjedovati dokumentaciju.

Ljubazno molimo građane da obrate pažnju o postupcima po svakom pozivu dimnjačara i poštuju planirane rokove čišćenja, a sve kako bi se mogla pružiti brža i kvalitetnija usluga na području općine Bale-Valle.

Ukoliko dimnjačarsku uslugu nije moguće odmah izvršiti (korisnik nije kod kuće, dimnjak trenutno nedostupan, uređaj trenutno van funkcije ili slično...) dimnjačar će ostaviti pisanu Obavijest o trenutnoj nemogućnosti izvršenja usluge po kojoj se korisnik naknadno javlja kako bi se dogovorio novi, korisniku odgovarajući termin dolaska dimnjačara.

Ukoliko korisnik na adresi ne koristi dimnjake/uređaje za loženje potpisuje se izjava nakon čega se u sustavu evidentira da je status korisnika „Dimnjak van upotrebe“ te dok ne dođe do promjene nema potrebe za dimnjačarskom uslugom.

Za slučaj neizvršenja dimnjačarske usluge propisane su i kazne u iznosu od 132,72 EUR do 663,61 EUR ako osoba ili fizička osoba – obrtnik kao korisnik usluga, odnosno upravitelj zgrade ako:

1. odbije koristiti se uslugama ovlaštenog dimnjačara,
  2. onemogući redovitu kontrolu, čišćenje dimovodnih objekata i uređaja za loženje,
  3. ne omogući pristup svakom uređaju za loženje i dimnjaku koji se koristi,
  4. ne omogući pristup do vratašca, priključaka, kape dimnjaka i ostalih dijelova dimnjaka,
  5. ne prijavi Ovlaštenom dimnjačaru promjenu broja ili vrstu dimovodnih objekata u roku,
  6. u ostavljenom roku ne otkloni nedostatke,
  7. ne obavijesti ovlaštenog dimnjačara o nastalim promjenama na upotrebi dimovodnog objekta i uređaju za loženje.

Termine možete dogovoriti radnim danom i to pozivom na broj: 052/ 543-597 kod koncesionara Dimnjak d.o.o. Osijek.