SLUŽBENICI OPĆINE BALE SUDJELOVALI NA KONFERENCIJI „DIGITALNA JAVNA UPRAVA USMJERENA GRAĐANIMA I GOSPODARSKIM SUBJEKTIMA“ Novosti

26.09.2024

Referentica za uredsko poslovanje i opće poslove, Martina Poropat Suljić i viša stručna suradnica za gospodarstvo i razvojne projekte, Andrea Vellico iz Jedinstvenog upravnog odjela Općine Bale-Valle,  u utorak, 24.09.2024. sudjelovale su u Svetvinčentu na konferenciji „Digitalna javna uprava usmjerena građanima i gospodarskim subjektima“. Organizator konferencije je tvrtka Dokument IT d.o.o. na kojoj je sudjelovala i tvrtka Qualitas d.o.o. čiji direktor, gosp. Damir Keller je prezentirao okvire i metodologije upravljanja kvalitetom u tijelima javne uprave RH.

Gosp. Matko Gospodnetić, mag.iur. – voditelj Odjela za realizaciju projekata uredskog poslovanja u društvu Dokument IT d.o.o. je u uvodu govorio o usklađenosti javnopravnih tijela s propisima iz područja digitalne transformacije a kasnije predstavio novu platformu za digitalno podnošenje zahtjeva prema javnopravnim tijelima te platformu za digitalno uredsko poslovanje eUred.

Na samom kraju konferencije službenica Martina Poropat Suljić je govorila o iskustvu s radom na platformi za digitalno uredsko poslovanje te o izazovima i prednostima u procesu digitalizacije uredskog poslovanja.