Svečano predstavljanje monografije Novosti

20.08.2024

Svečano predstavljanje monografije "Castrum Vallis: Izložba vječne inspiracije – Una mostra senza tempo" autorice Kristine Tamare Franić Koulen održat će se u četvrtak 22. kolovoza s početkom u 20.30 sati u Galeriji Ulika, u Rovinjskoj ulici 1 u Balama u organizaciji Općine Bale - Valle i Turističke zajednice općine Bale – Valle. Ovu značajnu publikaciju tiskanu u povodu 60. obljetnice tradicionalne baljanske izložbe „Castrum Vallis“, jedne od najdugovječnijih u Hrvatskoj, predstavit će autorica, povjesničarka umjetnosti Kristina Tamara Franić Koulen, načelnik općine Bale - Valle Edi Pastrovicchio i dugogodišnji kulturni djelatnik i član uredničke koordinacije monografije Ennio Malusa'.

„Izložba 'Castrum Vallis' koja je kroz šezdeset godina postala prepoznatljiv kulturni brend naše općine, sada je ovjekovječena u monografiji, čije su stranice protkane bogatom poviješću i umjetničkim radom mnogih generacija“, ističu iz Općine Bale - Valle i Turističke zajednice općine Bale – Valle te pozivaju sve zainteresirane na svečanu promociju monografije o "Castrum Vallisu“, a poseban poziv upućuju umjetnicima zahvaljujući kojima je ova osebujna izložba postala dio kulturnog identiteta Bala.

Objavljivanje bogato ilustrirane monografije, a koja objedinjuje važnu građu o izložbi „Castrum Vallis“ na kojoj od 1964. godine zajedno izlažu akademski i samouki umjetnici, financirano je sredstvima Turističke zajednice općine Bale – Valle. Monografija je tiskana u nakladi Udruge Arsa Nova, uredničku koordinaciju činili su Ennio Malusà, Edi Pastrovicchio, Irina Gobbato, a urednica je Kristina Tamara Koulen Franić. Likovni urednik je Igor Jeremić, koji potpisuje i grafičko oblikovanje te prijelom. Monografija je tiskana u nakladi od 300 primjeraka u Znanju d.o.o.

Predstavljanje monografije "Castrum Vallis: Izložba vječne inspiracije – Una mostra senza tempo", bit će i kruna jubilarne 60. Izložbe „Castrum Vallis“, koja je svečano otvorena 27. srpnja u Galeriji Ulika i na Trgu La Musa, a u sklopu ovogodišnje izložbe predstavljeni su radovi koje su umjetnici stvarali na temu „Ljubav“.