U Balama svečano otvorenje izložbe akademika Mladena Machieda i autorski poetski recital Novosti

04.09.2024

Svečano otvorenje izložbe „Tragovi, sličnosti... – Tracce, somiglianze...“ akademika Mladena Machieda te njegov autorski poetski recital održat će se u petak, 6. rujna u Kaštelu Bembo u Balama.

S početkom u 20 sati izložbu kolaža Mladena Machieda otvorit će akademik Dario Vretenar,  a na otvaranju će govoriti autor koncepta izložbe Milan Bešlić i načelnik Općine Bale – Valle Edi Pastrovicchio. U 21 sat Mladen Machiedo izvest će dvojezični, hrvatsko-talijanski poetski recital uz gitarsku pratnju kantautora Valtera Milovana. Organizatori ovog kulturnog događanja su Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku, Općina Bale – Valle, Festival mladog teatra, Turistička zajednica općine Bale – Valle i Mon Perin d.d.